Mekanınıza ve zevkinize en uygun laminant parke çeşitlerini mağazamızda uygun fiyata bulabilirsiniz. Her marka laminant mağazamızda bulunmaktadır.

Laminant ile oluşturulan, yani preslenmiş talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskı ile yapılan zemin kaplaması parkeye ise laminant parke denir. Denge kağıdı, Hdf tabakası, kağıt tabaka ve en üst katman olan cila tabakası, laminant parkenin bölümlerini oluşturur.
Laminant parke renkleri nelerdir, hangi renk parke tercih edilmelidir?
Seçenek çok olmakla birlikte, en çok tercih edilen laminant parke renkleri meşe, açık meşe, gri, gümüş meşe, gül, ladin ve cevizdir. Laminant parke renkleri arasında açık renk parke rengi görsel olarak daha güzel olmakla birlikte temizliği biraz zordur, koyu ceviz rengi gibi çok koyu renk olanlar ise tozu çok belli eder. Bu nedenle açık ahşap rengi veya kirli beyaz ideal seçenekler olabilir. Laminant parke rengi seçerken kullanılacağı alandaki duvar renkleri de dikkate alınmalıdır.

Laminant Parke Modelleri

Laminant parke modelleri farklı gruplara ayrılır. Ev tipi parkeler, ofis ve ticari alanlar için parkeler, sessiz parkeler ve spor salonu parkeleri bunlardan bazılarıdır. Laminant parke desenleri de bu gruplara göre belirlenir. Ev tipi parkeler genellikle laminant süpürgelik ile birlikte satılır. Laminant parke süpürgelikleri, seçilen parke modeli ve desenine uygun olarak kombinlenir, çünkü parkelerin bütünlüğü süpürgeliklerle sağlanır. Süpürgelik nedir diye soracak olursak, duvarların zemin döşemeyle birleştiği dip kısımlarına uygulanan, döşemeyle duvarı birbirine bağlayan, ahşap, plastik, laminant malzemeden oluşan dekorarif bir elemandır.

Laminant Parkenin Avantajları

Kaliteli bir laminant parke kolay kolay çizilmez, güneş ışınlarına maruz kalsa dahi rengi solmaz ve sigara ateşi gibi sıcaklıklara karşı dayanıklı olur. Laminant parkeler darbelere karşı dayanıklıdır, bakımı kolaydır, cilalama ve sistre gerektirmez. Yerden ısıtma sistemli binalarda rahatlıkla kullanılabilir, kimyasal temizlik malzemelerine karşı dayanıklıdır. Leke tutmaz, toz tutmaz.