Mekânların özel bir görünüm kazanmasını sağlayan seramikler; estetik ve ergonomik formlarıyla konfor detayları içeren alternatiflerden oluşmaktadır. Mekân dekorasyonlarında ufak dokunuşların sonsuzluğa uzanan serüveninde seramikler aracılığıyla benzersiz görünümler yakalayabilirsiniz.

Dekorasyonlarınız için hayalini kurduğunuz tasarımları gerçeğe dönüştürebileceğiniz, değişen dekorasyon trendlerine uyum sağlayabileceğiniz fayans modelleri bulunmaktadır.  Kullanım alanınıza uygun, kendine has tasarımlarıyla ön planda olan seramik çeşitleri gökkuşağındaki her tonun yorumlandığı zengin renk yelpazesiyle dekorasyonlarınızda yenilikçi ve canlılık katacak dizaynlara ev sahipliği yapmanıza yardımcıdır.

Yaşam Alanlarınızı Yenileyecek Eşsiz Seramik Döşemeleri

Dekorasyonlarınızda yaşanabilir tasarımlar oluşturabileceğiniz ürünler arasında yer alan fayanslar; kullanım alanına yönelik olarak üretilen, dayanıklılığı ile yaşam alanlarınıza bir ömür eşlik eden keskin, zarif, lüks gibi beklentinizi karşılayacak niteliklere sahip olan duvar ve yer döşemelerinin vazgeçilmez ürünlerinden biridir. İç ve dış mekânlar için tercih edeceğiniz seramik modellerinin teknik özellikleri farklılık göstermektedir.

Dış mekânlarda kullanılan seramikler için hava şartlarına karşı dayanıklı olması, aşınmaması, çizilmeye ve solmaya dirençli bir yüzeye sahip olması büyük önem taşır. Balkon, bahçe, kafe gibi farklı dış mekânlarda kullanılabilen karo taşı; suya, sıcağa ve darbelere karşı üst düzeyde dayanıklılığı ile ön plandadır. Kaymaz, güvenli yüzeye sahip karolar dekorasyonlarınızda özgün stiller oluşturabileceğiniz ceviz, inci, antrasit, füme gibi farklı tonların bir arada kullanılabileceği özellikteki renklere sahiptir.

İç mekânlar için üretilen seramik modellerinde yüzey, renk ve ebat detayları dikkat çekici tasarımlara imza atmanızı sağlayan küçük ayrıntılarla dekorasyonun tamamlayıcısı konumuna ulaşan ürünlerdir. Mutfaktan, banyoya fayans modelleri evinizin her alanında kullanabileceğiniz yer karosu çeşitlerini bünyesinde taşımaktadır.

Karo seramik; yaşam alanlarının ambiyansını yenileyen, mat, parlak, desenli, sırlı gibi yüzey alternatifleriyle belirlediğiniz dekorasyon anlayışını ortaya çıkarmaktadır. Ahşap, parke, mermer görünümlü seramikler yer döşemelerine derinlik katan detaylarıyla karakter sahibi dekorasyonlar oluşturmanız için ideal ürünlerdir.

Güvenli, hijyenik ve leke tutmayan yeni nesil fayans modelleri; yaşam alanlarına güzellik katarken duvar döşemelerine uyum sağlayan ince nüansları hissedebileceğiniz rektifiyeli, rektifiyesiz gibi özellikleriyle kullanım kolaylığı oluşturmaktadır. Rektifiyeli seramikler; uygulandığı alanda bütünlük oluşturan, boyut, eğim gibi problemleri ortadan kaldıran, pürüzsüz ve akıcı yaşam alanları oluşturabileceğiniz şıklığın modellerinde gizli olduğu fayans çeşitleridir.

Duvar döşemesi olarak da kullanılan fayanslar özellikle mutfak ve banyolarda hijyen sunan özellikleriyle tercih edilmektedir.  Mutfak dekorasyonuna yeni bir soluk getirecek tezgah arası fayanslarında günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında 3 boyutlu fayanslar yer almaktadır. Modern 3 boyutlu fayanslar gerçeklik hissini yaşatan formlarıyla mutfağı klasik döşemelerin esaretinden kurtarır. 3d fayanslar mutfakta özgün ve yeni bir ortam oluşturmanız için üretilen modellerden oluşmaktadır. En sevdiğiniz manzaradan, özel figürlere kadar mutfak tezgâh arasında 30×60 cm ebatlarından başlayan pek çok 3 boyutlu fayans modelini kullanabilirsiniz.

Suya, neme ve rutubete olan direnci ile banyo kalebodurları banyolarınızda sorunsuz bir biçimde yer alacak ürünlerdir. Banyo kalebodurlarıyla banyonuza şıklık katarken uzun süreli kullanımı ile ömürlük tasarımlar oluşturma olanağına sahipsiniz. Banyo duvarlarında altıgen seramiklerin derinlik sağlayan desenlerini kullanırken banyo duvarlarınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Doğal ve dalgalı desenlerde banyo duvarlarında sıklıkla kullanılan fayans modellerinden biridir.

Yaşam alanlarınızda açık havanın keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz balkon ve teraslarınız için özel bir görünüm sunan duvar fayanslarını kullanabilirsiniz. İklim şartlarına karşı dayanıklı olarak üretilen fayansların tuğla, taş görünümlü modelleri tabiatın doğallığını yaşam alanlarınızın havasını yenileyecek ayrıntılarıyla bütünleştirmektedir. “Terra cotto” fayans modeli naturel bir görünüm sağlayan özel dekorasyon ürünleri arasında sıklıkla kullanılan malzemelerdir.

Her Bütçeye Uygun Seramiklerin Fiyatları

İç ve dış mekânlarda estetik, konforlu dekorasyonlar oluşturmak için kullanılan seramikler; kişisel zevklerinize göre karar vereceğiniz özel modellere sahiptir. Yaşam alanlarınıza eşlik eden seramikler yalnızca güzel görünüşleriyle değil teknik özellikleriyle de birbirinden farklı detaylarda üretilen malzemelerdir.  Seramiklerin fiyatlarını etkileyen pek çok unsur vardır. Boyutları, markası, modeli, rengi seramiklerin fiyatlarını direkt olarak etkileyen niteliklerdir.

Geçmişten günümüze kullanımı yaygın olan dekoratif seramiklerin her bütçeye uygun ucuz seramik çeşitleri Hertaş Yapı Markette marka, yüzey, renk gibi özel filtreleme seçenekleriyle hizmetinizdedir.

Geniş Kullanım Alanına Sahip Seramiklerin Seçimi

Yaşam alanları için dikkat çekici formlara sahip olan seramikler kullanım kolaylığı ve estetik detaylarıyla oldukça rağbet gören ürünlerdir. A’dan Z’ye geniş bir kullanım alanına sahip olan seramikleri seçerken seramiklerin kullanım alanına uygun olması gibi dikkat etmeniz gereken küçük ve önemli detaylar vardır. Seramik ölçüleri bu detaylar arasında yer alır. Küçük kullanım alanlarında büyük ebatlara sahip seramik tercih etmek alanı olduğundan dar gösterir. Açık tonlardaki 10×20 cm gibi boyutlardaki seramikleri seçmek ferah bir görünüm yakalamak için mühimdir.

Seramiğin teknik özellikleri de yaşam alanınıza uygun olmalıdır. Zemin döşemelerinde güvenli bir alan oluşturmak için kaymaz seramikler kullanılmalıdır. Banyo, mutfak gibi yaşam alanları için leke tutmayan, kolay temizlenen seramikler tercih edilmelidir. Seramiğin diğer dekorasyon malzemelerinin renkleriyle ahenk içinde olması doğru dekorasyon açısından dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biridir. Seramiğin kaliteli olması için markasına dikkat etmelisiniz.

Seramiksan, Bien Seramik, Kütahya Seramik, Ege Seramik gibi sektörün kalitesiyle bilinen seramik markalarını yaşam alanlarınızı yenileyecek bütçenize uygun fiyatlarıyla Hertaş Yapı Market adresinden satın alabilirsiniz.